Skincare standouts – Хит производи за хидратација и нега за 2021|Blogmas day 3

Дојдовме и до ден 3 од БлогМас. Некако се држи темпо, тоа е добро, мотивацијата не опаѓа, само се зголемува со секој пост. Со оглед на тоа што постовите не ми се спремени однапред и ги пишувам ден за ден (знам повторно истата грешка од лани), адреналинот се одржува на ниво и се трудам се да објавам навремено. Има некоја убавина и во тоа, нели? На пример постов го...

Skincare standouts – Хит производи за чистење на лице за 2021 | Blogmas day 2

Cleansing gare skincare standouts

Ден 2 од БлогМас е тука. Јас сум супер возбудена за сите постови, а се надевам дека возбудата е присутна и кај вас исто. Нема да должам многу, ќе продолжам веднаш со темата на блогмас ден 2 -  моите најкористени производи за чистење на лицето за 2021 година. Мислам дека ништо нема да ја промени на подобро вашата рутина, како добар избор на производи за чистење на вашата кожа,...

Skincare standouts – Хит производи за 2021 | Blogmas day 1

Skincare Surprise hits 2021

Дечкиии, Предизвикот и оваа година прифатен. Лани ми дојде спонтано идејата да направам блогмас, односно да споделувам постови секој ден во периодот од 1 до 24 декември. Постовите беа на различни теми, нега, шминка, омилени производи, предлог филмови, серии, мода и сл. Целта ми беше да постигнам некој континуитет во постирање и да се вратам на пишување на блогот. Годинава ве очекуваат повторно многу интересни теми, креативна содржина, дарувања...

Bell HypoAllergenic Hemp seed oil & extract line | Review

Bell HypoAllergenic Nude & Moist

Кога ќе споменам Bell  и нивната Hypoallergenic линија на производи прва асоцијација ми се нивните течни пудри. Ги имам пробано речиси сите во нивната понуда и без грижа на совест кажувам дека сите до една ми се имаат погодено. Дел ми се посоодветни за секојдневно носење, дел за вечерно, дел и за двете. Секако дека си имам омилени, меѓу кои е и Nude & Moist пудрата со екстракт од...

Timeless skin care Matrixyl 3000 | Review

Timeless skin care matrixyl

Некој ќе спомне „анти ејџинг“ (anti-aging), јас сум веднаш цела претворена во уши. Крема за борба против стареење, може, клик, кошничка. Серум за подмладување, може, клик, кошничка. И така приказната продолжува. Од неодамна во мојата рутина го вметнав Timeless Matrixyl 3000 серумот кој претставува потентен серум кој помага во борбата против стареење на кожата. Тоа го прави преку стимулацијата на кожата да произведува колаген и да го подобри целосниот...

Isntree Green Tea Fresh toner | Review

Isntree Green tea fresh toner

I love K-beauty, especially their toners, which are usually very rich in texture, nourishing and hydrating. Today I write to you about the Isntree Green Tea Fresh Toner, which has a little bit of a different texture when it comes to K-beauty toners I am used to. Usually, they have more of a e gel-like viscous texture, but this one is watery and mattifying. Ја обожавам корејската козметика, особено...

Нега на кожа за време на бременост | Blogmas day 16

бременост

Производите  за нега на кожа коишто се дозволени да се користат за време на бременост може да се разликуваат од оние коишто сме навикнати да ги користиме во нашата секојдневна рутина. Ноќната крема којашто ја користиме или средството за сушење на акни може да содржи состојки коишто е докажано дека не треба да се користат за време на бременоста. Затоа и сакав да го напишам овој пост да биде...

Revuele Hemp Me body Butter | Blogmas day 14

Revule hemp me путер за тело

Негата на телото во зима е осobeно важна затоа што кожата има тенденција да ни биде посува. Лесните и освежителни лосиони коишто ги користиме во летните месеци ги заменуваме со богати хранливи млека за тело. Таков производ е и путерот за тело на Revuele од Hemp Me! линијата. Карактеристично за цела Hemp Me! линија е тоа што сите производи во состав имаат екстракт од коноп или ладно цедено масло...

Топ 5 омилени производи од Bell Cosmetics | Blogmas day 12

Bell Cosmetics favorite products

Производите на Bell Cosmetics ги користам веќе две години и дефинитивно си имам свои фаворити. Денес ќе ви ги споделам моите топ пет производи од овој бренд, коишто не претерувам кога ќе кажам дека по некој од нив вклучувам во речиси секој makeup look којшто го креирам. Па да започнеме. Оваа база е наменета за хидрирање на кожата. Има лесна текстура на лосион, убаво ја припрема кожата за понатамошно...

Scroll to top