Водич за новогодишни подароци 2022 | Blogmas day 21

Водич за подароци

Здраво дечки, Иако мислам дека малку доцна доаѓа овој пост, сепак ако му треба на некој last minute идеја за новогодишни подароци, можеби овој пост ќе му помогне. Во рамки на профилите/продавниците кои ќе ги споделам имате понуда на различни производи од различен ценовен ранг, така да ќе гледам да опфатам што повеќе категории. Ако ме следите подолго време на инстаграм знаете дека сум заљубена во производите кои ги...

„Авон на сечие лице„ | Blogmas day 20

Авон на сечие лице насловна

Уфф дечки, се мислев од каде да го почнам овој блогмас пост, затоа што ќе биде поразличен. Ќе си ја отворам малку душичката, во духот на роденденскиот месец на блогот и во духот на мојата нова, актуелна кампања со Авон. Да ми кажеше некој дека ќе бидам поканета да учествувам во нивната кампања “Авон на сечие лице” немаше да верувам. Се се случи така спонтано и брзо. Не бев...

The BlogMas Switch: 5 beauty резолуции за новата 2022 година | Blogmas day 16

Резолуција 2022

Драги мои, за прв пат од блогот на Бојана ве поздравува вашата Лори, авторката на блогот www.theloridiaries.mk и ви посакувам едно огромно добредојде во БлогМас ден 16! Ми причинува огромна чест и задоволство да гостувам на денешниот блог пост насловен како "The BlogMas Switch". Дојдовме на идеја со Бојана да направиме една размена на БлогМас објави на еден ден, нешто слично како она што го прави Ванеса Хаџенс во...

Bell HYPOAllergenic алое вера линија на производи | Blogmas day

Bell алое линија

Здраво дечки, денешниот пост посебно го обожавам, затоа што е посветен на една од поубавите линии на производи кои Bell Cosmetics ги има пласирано на пазарот. Станува збор за алое линијата чија главна состојка околу која се врти линијата е, погодивте, алое, хаха. Во рамки на колекцијата се вбројуваат производи како бб крема, коректор, камена пудра за сетирање, лабело и гел за поттикнување на раст на веѓи и трепки....

Топ 5 предлози за божиќни филмови на Netflix | Blogmas day 12

Божиќни филмови

Здраво дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Денес ви споделувам 5 предлог филмови (поточно 4 филмови и 1 тв серијал) кои можете да ги најдете на Netflix и се одлични за да го разгорите малку празничниот дух. Гледав да одберам филмови кои не се премногу, too in your face, празнични, хаха. Се потрудив, вие ќе кажете дали успеав, хаха. Таман можете дел од предлозите да ги искористите за...

Зошто книгата “Атомски навики” менува животи? | Blogmas day 11

Атомски навики 2

Здраво дечки, Нов ден, нов блогмас пост. Дете спие, ручек направен, украдов малку мир за да седнам и да го напишам овој пост. По 10 дена пишување за нега на кожа, имав потреба и јас, а верувам и вие, да направам мала промена и да пишувам за нешто што не е козметика и шминка. И нормално, која е третата работа која го обзема моето секојдневие и е дел од...

Производи за смирување на кожата | Blogmas day 10

Производи за смирување на кожата

Хелоу дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Знаам, знаам, може малку ви се смачи од споделување на моите skincare фаворити, ама уште овој пост го посветувам на предизвикот и после тоа паузираме малку со други теми. Сепак, мислам дека и овие постови би ви биле од голема корист затоа што е направена некоја категоризација при споделувањето, па полесно ќе можете и во иднина да се снајдете кога ќе...

Производи кои помагаат во борбата со акни | Blogmas day 9

Борба со акни

Уште еден ден, уште еден нов блогмас пост. Денес ќе пишувам за производи кои ги користам секогаш кога се соочувам со појава на акни, со цел да ги смирам, побрзо да заздрават без да остават флеки и лузни на лицето. Па да започнеме... Производ бр. 1 - Nacomi Niacinamide 15% Овој серум со ниацинамид 15% е одличен секојдневен серум, со лесна текстура која се упива убаво и брзо во...

Најкористени креми со заштитен фактор за 2021 | Blogmas day 8

Креми со заштитен фактор

Здраво и добредојдовте на ново блогмас дружење. Производите со заштитен фактор (СПФ) се главната тема на денешниот пост. Годинава испробав неколку креми со СПФ, а тие кои ќе ги споделам денес се оние кои најчесто ги користев и се издвоија за изминатата година. Па да започнеме... Производ бр.1  - Differin Oil Absorbing Moisturizer with sunscreen Differin производите можете да ги нарачате од iHerb. Оваа крема со СПФ ја купив...

Топ производи за нега на околуочното подрачје и усните | BlogMas day 7

Нега на околуочното подрачје и усните

Hello again. 7-ми ден Блогмас денес. Кога помина првата недела од декември, не знам. Не ја осетив. Морам да признаам организацијата со блогмасот ми одзема време, ама па и забавно ми е да создавам содржина за вас. Се надевам дека и вие наоѓате нешто корисно во секој од постовите и дека уживате во нивното читање. Денешната тема е посветена на производи за нега на околуочното подрачје и усните. Постои...

Scroll to top