Happy Birthday to me

Birthday

It’s my Birthday 33 години енергија во овој убав свет. И најубавото допрва доаѓа. Истото ќе си го речам и на 100-тиот роденден, затоа што го сакам животот. Секогаш во глава ми одѕвонуваат зборовите на мојата покојна баба која на крајот на својот живот во физички облик, со последните сили велеше:”Абе Бојанче, кој сака да си оди од овој убав свет!” Затоа што таа го сакаше животот, ги сакаше...

Coach за личен развој|Искуство, предизвици и како ми го промени животот

Coach title

Кога отворив да прочитам која е Маја (сега мојот coach за личен развој) ме пречека реченицата со која и го започнувам овој блог пост наменет за моето искуство на работа со coach. Го знаете она чувство кога знаете дека можете повеќе, дека во вас тлее потенцијал кој е неискористен, а сте заглавени и не знаете од каде да почнете. Со тоа чувство живеев последните неколку години. Посебно се нагласи...

Топ пет One Thing производи на мојата “wish” листа

One Thing cosmetics wish list

Кога ќе помислам на One Thing, помислувам на кул тонер шишенцата кои имаат специфичен изглед и изгледаат ултра привлечно. Ги следев како бренд, читав за нив, но никогаш немав прилика да пробам некој од нивните производи. Кога Elloxy.mk објави дека ќе бидат достапни во нивната онлајн продавница -  го направив тоа што го правам вообичаено за секој нов бренд кој ќе стане достапен на наш пазар – истражувам за...

Водич за новогодишни подароци 2022 | Blogmas day 21

Водич за подароци

Здраво дечки, Иако мислам дека малку доцна доаѓа овој пост, сепак ако му треба на некој last minute идеја за новогодишни подароци, можеби овој пост ќе му помогне. Во рамки на профилите/продавниците кои ќе ги споделам имате понуда на различни производи од различен ценовен ранг, така да ќе гледам да опфатам што повеќе категории. Ако ме следите подолго време на инстаграм знаете дека сум заљубена во производите кои ги...

„Авон на сечие лице„ | Blogmas day 20

Авон на сечие лице насловна

Уфф дечки, се мислев од каде да го почнам овој блогмас пост, затоа што ќе биде поразличен. Ќе си ја отворам малку душичката, во духот на роденденскиот месец на блогот и во духот на мојата нова, актуелна кампања со Авон. Да ми кажеше некој дека ќе бидам поканета да учествувам во нивната кампања “Авон на сечие лице” немаше да верувам. Се се случи така спонтано и брзо. Не бев...

The BlogMas Switch: 5 beauty резолуции за новата 2022 година | Blogmas day 16

Резолуција 2022

Драги мои, за прв пат од блогот на Бојана ве поздравува вашата Лори, авторката на блогот www.theloridiaries.mk и ви посакувам едно огромно добредојде во БлогМас ден 16! Ми причинува огромна чест и задоволство да гостувам на денешниот блог пост насловен како "The BlogMas Switch". Дојдовме на идеја со Бојана да направиме една размена на БлогМас објави на еден ден, нешто слично како она што го прави Ванеса Хаџенс во...

Bell HYPOAllergenic алое вера линија на производи | Blogmas day

Bell алое линија

Здраво дечки, денешниот пост посебно го обожавам, затоа што е посветен на една од поубавите линии на производи кои Bell Cosmetics ги има пласирано на пазарот. Станува збор за алое линијата чија главна состојка околу која се врти линијата е, погодивте, алое, хаха. Во рамки на колекцијата се вбројуваат производи како бб крема, коректор, камена пудра за сетирање, лабело и гел за поттикнување на раст на веѓи и трепки....

Топ 5 предлози за божиќни филмови на Netflix | Blogmas day 12

Божиќни филмови

Здраво дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Денес ви споделувам 5 предлог филмови (поточно 4 филмови и 1 тв серијал) кои можете да ги најдете на Netflix и се одлични за да го разгорите малку празничниот дух. Гледав да одберам филмови кои не се премногу, too in your face, празнични, хаха. Се потрудив, вие ќе кажете дали успеав, хаха. Таман можете дел од предлозите да ги искористите за...

Зошто книгата “Атомски навики” менува животи? | Blogmas day 11

Атомски навики 2

Здраво дечки, Нов ден, нов блогмас пост. Дете спие, ручек направен, украдов малку мир за да седнам и да го напишам овој пост. По 10 дена пишување за нега на кожа, имав потреба и јас, а верувам и вие, да направам мала промена и да пишувам за нешто што не е козметика и шминка. И нормално, која е третата работа која го обзема моето секојдневие и е дел од...

Производи за смирување на кожата | Blogmas day 10

Производи за смирување на кожата

Хелоу дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Знаам, знаам, може малку ви се смачи од споделување на моите skincare фаворити, ама уште овој пост го посветувам на предизвикот и после тоа паузираме малку со други теми. Сепак, мислам дека и овие постови би ви биле од голема корист затоа што е направена некоја категоризација при споделувањето, па полесно ќе можете и во иднина да се снајдете кога ќе...

Scroll to top