Производи кои помагаат во борбата со акни | Blogmas day 9

Борба со акни

Уште еден ден, уште еден нов блогмас пост. Денес ќе пишувам за производи кои ги користам секогаш кога се соочувам со појава на акни, со цел да ги смирам, побрзо да заздрават без да остават флеки и лузни на лицето. Па да започнеме... Производ бр. 1 - Nacomi Niacinamide 15% Овој серум со ниацинамид 15% е одличен секојдневен серум, со лесна текстура која се упива убаво и брзо во...

Најкористени креми со заштитен фактор за 2021 | Blogmas day 8

Креми со заштитен фактор

Здраво и добредојдовте на ново блогмас дружење. Производите со заштитен фактор (СПФ) се главната тема на денешниот пост. Годинава испробав неколку креми со СПФ, а тие кои ќе ги споделам денес се оние кои најчесто ги користев и се издвоија за изминатата година. Па да започнеме... Производ бр.1  - Differin Oil Absorbing Moisturizer with sunscreen Differin производите можете да ги нарачате од iHerb. Оваа крема со СПФ ја купив...

Топ производи за нега на околуочното подрачје и усните | BlogMas day 7

Нега на околуочното подрачје и усните

Hello again. 7-ми ден Блогмас денес. Кога помина првата недела од декември, не знам. Не ја осетив. Морам да признаам организацијата со блогмасот ми одзема време, ама па и забавно ми е да создавам содржина за вас. Се надевам дека и вие наоѓате нешто корисно во секој од постовите и дека уживате во нивното читање. Денешната тема е посветена на производи за нега на околуочното подрачје и усните. Постои...

Производи за избледување на хиперпигментации и изедначување на тен | Blogmas day 6

Третирање хиперпигментации

Денес ви пишувам за производите кои ги користам за да постигнам избледување на флеки од акни и намалување на хиперпигментација на кожата. Производите кои ги споменав во постот за справување со уморна, безживотна кожа исто така можат да се користат и за третирање на хиперпигментации и дисколорации. Овој пост го дополнувам со производи кои не се споменати во тој пост, а се одлични за таа намена. Производ бр. 1...

Топ производи кои придонесуваат до убаво стареење на кожата | Blogmas day 5

Козметика против стареење

Hello again :) Продолжуваме со нашето одбројување на предизвикот. Нов ден, нова рецензија. Денес ќе издвојам само неколку производи, кои се издвоија како мои "well-aging" фаворити. Производ бр. 1 - Timeless Matryxil 3000 serum За овој серум имам посветено и цел блог пост, за кој ќе ви оставам линк тука. Станува збор за потентен серум кој дефинитивно помага во борбата со стареењето и придонесува за убаво стареење. Тоа го...

Производи за спас на уморна кожа и неизедначен тен | Blogmas day 4

Dull skin saviours

Денешната тема е уморната кожа и мој избор на производи кои ги користев изминатата 2021 година во моментите кога мојата кожа изгледала тмурно, уморно, безживотно. Најчесто тоа се производи кои во себе содржат активни состојки како киселини кои ќе помогнат да се отстрани површинскиот слој на мртви клетки кои допринесуваат до тој уморен изглед на кожата. Дополнително состојки како екстракт од ориз, оризова вода, ферментирани состојки, сладок корен, витамин...

Skincare standouts – Хит производи за хидратација и нега за 2021|Blogmas day 3

Дојдовме и до ден 3 од БлогМас. Некако се држи темпо, тоа е добро, мотивацијата не опаѓа, само се зголемува со секој пост. Со оглед на тоа што постовите не ми се спремени однапред и ги пишувам ден за ден (знам повторно истата грешка од лани), адреналинот се одржува на ниво и се трудам се да објавам навремено. Има некоја убавина и во тоа, нели? На пример постов го...

Skincare standouts – Хит производи за чистење на лице за 2021 | Blogmas day 2

Cleansing gare skincare standouts

Ден 2 од БлогМас е тука. Јас сум супер возбудена за сите постови, а се надевам дека возбудата е присутна и кај вас исто. Нема да должам многу, ќе продолжам веднаш со темата на блогмас ден 2 -  моите најкористени производи за чистење на лицето за 2021 година. Мислам дека ништо нема да ја промени на подобро вашата рутина, како добар избор на производи за чистење на вашата кожа,...

Skincare standouts – Хит производи за 2021 | Blogmas day 1

Skincare Surprise hits 2021

Дечкиии, Предизвикот и оваа година прифатен. Лани ми дојде спонтано идејата да направам блогмас, односно да споделувам постови секој ден во периодот од 1 до 24 декември. Постовите беа на различни теми, нега, шминка, омилени производи, предлог филмови, серии, мода и сл. Целта ми беше да постигнам некој континуитет во постирање и да се вратам на пишување на блогот. Годинава ве очекуваат повторно многу интересни теми, креативна содржина, дарувања...

Bell HypoAllergenic Hemp seed oil & extract line | Review

Bell HypoAllergenic Nude & Moist

Кога ќе споменам Bell  и нивната Hypoallergenic линија на производи прва асоцијација ми се нивните течни пудри. Ги имам пробано речиси сите во нивната понуда и без грижа на совест кажувам дека сите до една ми се имаат погодено. Дел ми се посоодветни за секојдневно носење, дел за вечерно, дел и за двете. Секако дека си имам омилени, меѓу кои е и Nude & Moist пудрата со екстракт од...

Scroll to top