Топ пет One Thing производи на мојата “wish” листа

One Thing cosmetics wish list

Кога ќе помислам на One Thing, помислувам на кул тонер шишенцата кои имаат специфичен изглед и изгледаат ултра привлечно. Ги следев како бренд, читав за нив, но никогаш немав прилика да пробам некој од нивните производи. Кога Elloxy.mk објави дека ќе бидат достапни во нивната онлајн продавница -  го направив тоа што го правам вообичаено за секој нов бренд кој ќе стане достапен на наш пазар – истражувам за...

Skincare standouts – Хит производи за чистење на лице за 2021 | Blogmas day 2

Cleansing gare skincare standouts

Ден 2 од БлогМас е тука. Јас сум супер возбудена за сите постови, а се надевам дека возбудата е присутна и кај вас исто. Нема да должам многу, ќе продолжам веднаш со темата на блогмас ден 2 -  моите најкористени производи за чистење на лицето за 2021 година. Мислам дека ништо нема да ја промени на подобро вашата рутина, како добар избор на производи за чистење на вашата кожа,...

Skincare standouts – Хит производи за 2021 | Blogmas day 1

Skincare Surprise hits 2021

Дечкиии, Предизвикот и оваа година прифатен. Лани ми дојде спонтано идејата да направам блогмас, односно да споделувам постови секој ден во периодот од 1 до 24 декември. Постовите беа на различни теми, нега, шминка, омилени производи, предлог филмови, серии, мода и сл. Целта ми беше да постигнам некој континуитет во постирање и да се вратам на пишување на блогот. Годинава ве очекуваат повторно многу интересни теми, креативна содржина, дарувања...

Isntree Green Tea Fresh toner | Review

Isntree Green tea fresh toner

I love K-beauty, especially their toners, which are usually very rich in texture, nourishing and hydrating. Today I write to you about the Isntree Green Tea Fresh Toner, which has a little bit of a different texture when it comes to K-beauty toners I am used to. Usually, they have more of a e gel-like viscous texture, but this one is watery and mattifying. Ја обожавам корејската козметика, особено...

Purito Centella Green Level all in one mild pad | Blogmas day 10

Purito Centella Green Level mild pad

Многу бев среќна кога на подарок ги добив овие тонер туфери од @skinaholics.mk затоа што одамна сакав да ги пробам ама никако не можев да најдам изговор зошто би ми требале во мојата рутина 🤣 Во пакувањето има 70 туфери односно 130 мл. производ. Еден туфер е доволен за една употреба. Во составот на тонерот има 10% ЦИКА (Centella Asiatica), бетаин салицилат (BHA), глицерин, содиум хијалуронат и др. корисни состојки што...

Aloe BHA skin toner Benton | Blogmas day 2

Aloe BHA toner Benton

Не ми се верува како порано сум имала рутина без употреба на тонер. Кога мислам на тонер мислам на оној хидратантен тонер којшто го пие мојата кожа одма по нанесување. Не мора да значи дека случајот кај сите е таков, но кај мене е баш така, најверојатно затоа што и покрај тоа што имам комбинирана кожа со масна т-зона ,истата ми е значително дехидрирана. Хидратантните тонери ми овозможуваат да...

Scroll to top