Coach за личен развој|Искуство, предизвици и како ми го промени животот

Coach title

Кога отворив да прочитам која е Маја (сега мојот coach за личен развој) ме пречека реченицата со која и го започнувам овој блог пост наменет за моето искуство на работа со coach. Го знаете она чувство кога знаете дека можете повеќе, дека во вас тлее потенцијал кој е неискористен, а сте заглавени и не знаете од каде да почнете. Со тоа чувство живеев последните неколку години. Посебно се нагласи...

The BlogMas Switch: 5 beauty резолуции за новата 2022 година | Blogmas day 16

Резолуција 2022

Драги мои, за прв пат од блогот на Бојана ве поздравува вашата Лори, авторката на блогот www.theloridiaries.mk и ви посакувам едно огромно добредојде во БлогМас ден 16! Ми причинува огромна чест и задоволство да гостувам на денешниот блог пост насловен како "The BlogMas Switch". Дојдовме на идеја со Бојана да направиме една размена на БлогМас објави на еден ден, нешто слично како она што го прави Ванеса Хаџенс во...

Skincare standouts – Хит производи за 2021 | Blogmas day 1

Skincare Surprise hits 2021

Дечкиии, Предизвикот и оваа година прифатен. Лани ми дојде спонтано идејата да направам блогмас, односно да споделувам постови секој ден во периодот од 1 до 24 декември. Постовите беа на различни теми, нега, шминка, омилени производи, предлог филмови, серии, мода и сл. Целта ми беше да постигнам некој континуитет во постирање и да се вратам на пишување на блогот. Годинава ве очекуваат повторно многу интересни теми, креативна содржина, дарувања...

Десет чекори до убаво негувани нокти и совршен маникир | Blogmas day 7

Steps to perfect manicure

Во последните 10 години редовно ги средував ноктите кај професионалец. Без прекин секој месец нанесував гел на нокти и ми беа заштитен знак. Тоа ми беше наједноставно решение за да имам секогаш средени нокти. Но, во март месец кога се затвори се поради пандемијата, бев приморана да почнам да ги средувам ноктите сама дома. Прв предизвик беше безболно да го отстранам гелот од ноктите во домашни услови. За таа...

iUnik Beta-Glucan Power Moisture Serum | Blogmas day 6

Iunik beta glucan moisture serum

Денес ќе ви пишувам за iUnik Beta-Glucan Power moisture serum. Но, пред да ја споделам мојата рецензија за серумот да се запознаеме со тоа што се бета глукани и како тие помагаат во измазнување и зацврстување на кожата? За разлика од хијалуронската киселина бета глуканите се помалку позната состојка кога станува збор за нега за кожа, но се почесто се појавува во составот на многу козметички производи. Кога станува...

Boddy’s pharmacy Multiple Oil Night Repair serum – Niche Beauty Lab

Boddys pgarmacy night repail oil

Периодов во домашна изолација го користам максимално за да тестирам нови производи и рутини на нега на кожата. Употребата на ова ноќно масло беше еден од моите ново испробани производи периодов од кој што сум задоволна. Сеуште ги користам краток временски период, но сепак сакав да ги пренесам моите први впечатоци. Станува збор за Boddy’s pharmacy Multiple Oil Night Repair serum кој што сега е дел од Niche Beauty...

Зелен чај во вашата рутина за нега | BIO:Vegane Organic green tea line

Bio:Vegane organic green tea collection

Зелениот чај е одлична состојка која што можете да ја внесете во производите за нега на вашата кожа од неколку причини: има антиоксидантно, антиинфламаторно и антибактериско дејство, ја штити кожата од предвремено стареење и од УВ штетните зраци, ги прочистува порите и го регулира лачењето на себум. Допринесува до изглед на млада кожа со тоа што го успорува процесот на стареење. Го намалува црвенилото кај лицата со розацеа. На...

BEST MAKEUP PRIMERS FOR 2019| Catrice, Aura,Tony Moly

2020 is already here and January is the perfect month for sharing the yearly favorites. New post, every day. I am starting with primers since they are the first step I take in my makeup application process. So let’s get started. 2020 е веќе тука, а јануари е совршениот месец за споделување на омилените производи користени во текот на изминатата 2019 година. Секој ден ќе следува нов пост, каде...

Scroll to top