Happy Birthday to me

Birthday

It’s my Birthday 33 години енергија во овој убав свет. И најубавото допрва доаѓа. Истото ќе си го речам и на 100-тиот роденден, затоа што го сакам животот. Секогаш во глава ми одѕвонуваат зборовите на мојата покојна баба која на крајот на својот живот во физички облик, со последните сили велеше:”Абе Бојанче, кој сака да си оди од овој убав свет!” Затоа што таа го сакаше животот, ги сакаше...

Водич за новогодишни подароци 2022 | Blogmas day 21

Водич за подароци

Здраво дечки, Иако мислам дека малку доцна доаѓа овој пост, сепак ако му треба на некој last minute идеја за новогодишни подароци, можеби овој пост ќе му помогне. Во рамки на профилите/продавниците кои ќе ги споделам имате понуда на различни производи од различен ценовен ранг, така да ќе гледам да опфатам што повеќе категории. Ако ме следите подолго време на инстаграм знаете дека сум заљубена во производите кои ги...

Топ 5 предлози за божиќни филмови на Netflix | Blogmas day 12

Божиќни филмови

Здраво дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Денес ви споделувам 5 предлог филмови (поточно 4 филмови и 1 тв серијал) кои можете да ги најдете на Netflix и се одлични за да го разгорите малку празничниот дух. Гледав да одберам филмови кои не се премногу, too in your face, празнични, хаха. Се потрудив, вие ќе кажете дали успеав, хаха. Таман можете дел од предлозите да ги искористите за...

Зошто книгата “Атомски навики” менува животи? | Blogmas day 11

Атомски навики 2

Здраво дечки, Нов ден, нов блогмас пост. Дете спие, ручек направен, украдов малку мир за да седнам и да го напишам овој пост. По 10 дена пишување за нега на кожа, имав потреба и јас, а верувам и вие, да направам мала промена и да пишувам за нешто што не е козметика и шминка. И нормално, која е третата работа која го обзема моето секојдневие и е дел од...

Топ 5 филмови коишто треба да ги погледнете за празниците | Blogmas day 13

Омилени филмови

Не може да помине блогмас без пост каде што предлагам филмови коишто можете да ги погледнете за празниците. Филмовите коишто се дел од оваа листа ги сакам затоа што секогаш ми даваат убава енергија, дали преку приказната или музиката. Дури и да сте ги погледнале дајте им шанса уште еднаш за празниците, убаво ќе ви дојде на душичката. So, let the countdown begin! La La Land е романтична драма...

Омилени подкасти за мотивација и личен развој | Blogmas day 11

Podcast post

Во еден од претходните мои блогмас постови ги споделив моите омилени апликации меѓу кои беше споделена и Podcast Player апликацијата. Логично по таа објава беше на едно место да ги споделам моите омилени подкасти како и подкасти коишто ги октрив неодамна и се дел од мојата плејлиста. Зошто сакам да слушам подкасти? Бесплатни се! Можам да ги слушам каде сакам, кога сакам и на што сакам (се мисли на...

Winter home essentials | Blogmas day 9

winter

Овој пост е посветен на сите ситници и детали коишто ми ги прават зимските денови поминати во домашна атмосфера топли и удобни. Кога помислувам на зима, помислувам на меко удобно ќебе, топло какао сервирано во мојата омилена празнично декорирана чаша, запалена свеќа на салонската масичка и Netflix пуштен на телевизорот. Сите овие детали придонесуваат за, како што би кажале "енглези" - warm and cozy feeling. Се потрудив за секој...

Топ 10 апликации коишто ги користам на мојот телефон | Blogmas day 8

apps

Денес ви ги споделувам најчесто користените апликации на мојот мобилен телефон. Прва апликација којашто во последен период ја користам речиси секојдневно е Canva. Станува збор за алатка за графички дизајн којашто е наменета за лица коишто се почетници или немаат никакви предзнаења за графичкиот дизајн. Оваа алатка е наменета за креирање на креативни дизајни наменети за споделување на социјалните мрежи, брошури, покани, флаери, логоа и сл. Многу е лесна...

Scroll to top