Топ пет One Thing производи на мојата “wish” листа

One Thing cosmetics wish list

Кога ќе помислам на One Thing, помислувам на кул тонер шишенцата кои имаат специфичен изглед и изгледаат ултра привлечно. Ги следев како бренд, читав за нив, но никогаш немав прилика да пробам некој од нивните производи. Кога Elloxy.mk објави дека ќе бидат достапни во нивната онлајн продавница -  го направив тоа што го правам вообичаено за секој нов бренд кој ќе стане достапен на наш пазар – истражувам за...

„Авон на сечие лице„ | Blogmas day 20

Авон на сечие лице насловна

Уфф дечки, се мислев од каде да го почнам овој блогмас пост, затоа што ќе биде поразличен. Ќе си ја отворам малку душичката, во духот на роденденскиот месец на блогот и во духот на мојата нова, актуелна кампања со Авон. Да ми кажеше некој дека ќе бидам поканета да учествувам во нивната кампања “Авон на сечие лице” немаше да верувам. Се се случи така спонтано и брзо. Не бев...

Bell HYPOAllergenic алое вера линија на производи | Blogmas day

Bell алое линија

Здраво дечки, денешниот пост посебно го обожавам, затоа што е посветен на една од поубавите линии на производи кои Bell Cosmetics ги има пласирано на пазарот. Станува збор за алое линијата чија главна состојка околу која се врти линијата е, погодивте, алое, хаха. Во рамки на колекцијата се вбројуваат производи како бб крема, коректор, камена пудра за сетирање, лабело и гел за поттикнување на раст на веѓи и трепки....

Производи за смирување на кожата | Blogmas day 10

Производи за смирување на кожата

Хелоу дечки, добредојдовте во уште едно блогмас дружење. Знаам, знаам, може малку ви се смачи од споделување на моите skincare фаворити, ама уште овој пост го посветувам на предизвикот и после тоа паузираме малку со други теми. Сепак, мислам дека и овие постови би ви биле од голема корист затоа што е направена некоја категоризација при споделувањето, па полесно ќе можете и во иднина да се снајдете кога ќе...

Производи кои помагаат во борбата со акни | Blogmas day 9

Борба со акни

Уште еден ден, уште еден нов блогмас пост. Денес ќе пишувам за производи кои ги користам секогаш кога се соочувам со појава на акни, со цел да ги смирам, побрзо да заздрават без да остават флеки и лузни на лицето. Па да започнеме... Производ бр. 1 - Nacomi Niacinamide 15% Овој серум со ниацинамид 15% е одличен секојдневен серум, со лесна текстура која се упива убаво и брзо во...

Најкористени креми со заштитен фактор за 2021 | Blogmas day 8

Креми со заштитен фактор

Здраво и добредојдовте на ново блогмас дружење. Производите со заштитен фактор (СПФ) се главната тема на денешниот пост. Годинава испробав неколку креми со СПФ, а тие кои ќе ги споделам денес се оние кои најчесто ги користев и се издвоија за изминатата година. Па да започнеме... Производ бр.1  - Differin Oil Absorbing Moisturizer with sunscreen Differin производите можете да ги нарачате од iHerb. Оваа крема со СПФ ја купив...

Топ производи за нега на околуочното подрачје и усните | BlogMas day 7

Нега на околуочното подрачје и усните

Hello again. 7-ми ден Блогмас денес. Кога помина првата недела од декември, не знам. Не ја осетив. Морам да признаам организацијата со блогмасот ми одзема време, ама па и забавно ми е да создавам содржина за вас. Се надевам дека и вие наоѓате нешто корисно во секој од постовите и дека уживате во нивното читање. Денешната тема е посветена на производи за нега на околуочното подрачје и усните. Постои...

Производи за избледување на хиперпигментации и изедначување на тен | Blogmas day 6

Третирање хиперпигментации

Денес ви пишувам за производите кои ги користам за да постигнам избледување на флеки од акни и намалување на хиперпигментација на кожата. Производите кои ги споменав во постот за справување со уморна, безживотна кожа исто така можат да се користат и за третирање на хиперпигментации и дисколорации. Овој пост го дополнувам со производи кои не се споменати во тој пост, а се одлични за таа намена. Производ бр. 1...

Топ производи кои придонесуваат до убаво стареење на кожата | Blogmas day 5

Козметика против стареење

Hello again :) Продолжуваме со нашето одбројување на предизвикот. Нов ден, нова рецензија. Денес ќе издвојам само неколку производи, кои се издвоија како мои "well-aging" фаворити. Производ бр. 1 - Timeless Matryxil 3000 serum За овој серум имам посветено и цел блог пост, за кој ќе ви оставам линк тука. Станува збор за потентен серум кој дефинитивно помага во борбата со стареењето и придонесува за убаво стареење. Тоа го...

Производи за спас на уморна кожа и неизедначен тен | Blogmas day 4

Dull skin saviours

Денешната тема е уморната кожа и мој избор на производи кои ги користев изминатата 2021 година во моментите кога мојата кожа изгледала тмурно, уморно, безживотно. Најчесто тоа се производи кои во себе содржат активни состојки како киселини кои ќе помогнат да се отстрани површинскиот слој на мртви клетки кои допринесуваат до тој уморен изглед на кожата. Дополнително состојки како екстракт од ориз, оризова вода, ферментирани состојки, сладок корен, витамин...

Scroll to top