Нега на кожа за време на бременост | Blogmas day 16

бременост

Производите  за нега на кожа коишто се дозволени да се користат за време на бременост може да се разликуваат од оние коишто сме навикнати да ги користиме во нашата секојдневна рутина. Ноќната крема којашто ја користиме или средството за сушење на акни може да содржи состојки коишто е докажано дека не треба да се користат за време на бременоста. Затоа и сакав да го напишам овој пост да биде...

Revuele Hemp Me body Butter | Blogmas day 14

Revule hemp me путер за тело

Негата на телото во зима е осobeно важна затоа што кожата има тенденција да ни биде посува. Лесните и освежителни лосиони коишто ги користиме во летните месеци ги заменуваме со богати хранливи млека за тело. Таков производ е и путерот за тело на Revuele од Hemp Me! линијата. Карактеристично за цела Hemp Me! линија е тоа што сите производи во состав имаат екстракт од коноп или ладно цедено масло...

Топ 5 филмови коишто треба да ги погледнете за празниците | Blogmas day 13

Омилени филмови

Не може да помине блогмас без пост каде што предлагам филмови коишто можете да ги погледнете за празниците. Филмовите коишто се дел од оваа листа ги сакам затоа што секогаш ми даваат убава енергија, дали преку приказната или музиката. Дури и да сте ги погледнале дајте им шанса уште еднаш за празниците, убаво ќе ви дојде на душичката. So, let the countdown begin! La La Land е романтична драма...

Топ 5 омилени производи од Bell Cosmetics | Blogmas day 12

Bell Cosmetics favorite products

Производите на Bell Cosmetics ги користам веќе две години и дефинитивно си имам свои фаворити. Денес ќе ви ги споделам моите топ пет производи од овој бренд, коишто не претерувам кога ќе кажам дека по некој од нив вклучувам во речиси секој makeup look којшто го креирам. Па да започнеме. Оваа база е наменета за хидрирање на кожата. Има лесна текстура на лосион, убаво ја припрема кожата за понатамошно...

Омилени подкасти за мотивација и личен развој | Blogmas day 11

Podcast post

Во еден од претходните мои блогмас постови ги споделив моите омилени апликации меѓу кои беше споделена и Podcast Player апликацијата. Логично по таа објава беше на едно место да ги споделам моите омилени подкасти како и подкасти коишто ги октрив неодамна и се дел од мојата плејлиста. Зошто сакам да слушам подкасти? Бесплатни се! Можам да ги слушам каде сакам, кога сакам и на што сакам (се мисли на...

Purito Centella Green Level all in one mild pad | Blogmas day 10

Purito Centella Green Level mild pad

Многу бев среќна кога на подарок ги добив овие тонер туфери од @skinaholics.mk затоа што одамна сакав да ги пробам ама никако не можев да најдам изговор зошто би ми требале во мојата рутина 🤣 Во пакувањето има 70 туфери односно 130 мл. производ. Еден туфер е доволен за една употреба. Во составот на тонерот има 10% ЦИКА (Centella Asiatica), бетаин салицилат (BHA), глицерин, содиум хијалуронат и др. корисни состојки што...

Winter home essentials | Blogmas day 9

winter

Овој пост е посветен на сите ситници и детали коишто ми ги прават зимските денови поминати во домашна атмосфера топли и удобни. Кога помислувам на зима, помислувам на меко удобно ќебе, топло какао сервирано во мојата омилена празнично декорирана чаша, запалена свеќа на салонската масичка и Netflix пуштен на телевизорот. Сите овие детали придонесуваат за, како што би кажале "енглези" - warm and cozy feeling. Се потрудив за секој...

Топ 10 апликации коишто ги користам на мојот телефон | Blogmas day 8

apps

Денес ви ги споделувам најчесто користените апликации на мојот мобилен телефон. Прва апликација којашто во последен период ја користам речиси секојдневно е Canva. Станува збор за алатка за графички дизајн којашто е наменета за лица коишто се почетници или немаат никакви предзнаења за графичкиот дизајн. Оваа алатка е наменета за креирање на креативни дизајни наменети за споделување на социјалните мрежи, брошури, покани, флаери, логоа и сл. Многу е лесна...

Десет чекори до убаво негувани нокти и совршен маникир | Blogmas day 7

Steps to perfect manicure

Во последните 10 години редовно ги средував ноктите кај професионалец. Без прекин секој месец нанесував гел на нокти и ми беа заштитен знак. Тоа ми беше наједноставно решение за да имам секогаш средени нокти. Но, во март месец кога се затвори се поради пандемијата, бев приморана да почнам да ги средувам ноктите сама дома. Прв предизвик беше безболно да го отстранам гелот од ноктите во домашни услови. За таа...

iUnik Beta-Glucan Power Moisture Serum | Blogmas day 6

Iunik beta glucan moisture serum

Денес ќе ви пишувам за iUnik Beta-Glucan Power moisture serum. Но, пред да ја споделам мојата рецензија за серумот да се запознаеме со тоа што се бета глукани и како тие помагаат во измазнување и зацврстување на кожата? За разлика од хијалуронската киселина бета глуканите се помалку позната состојка кога станува збор за нега за кожа, но се почесто се појавува во составот на многу козметички производи. Кога станува...

Scroll to top